Warsztaty fotograficzne

Uczniowie klas o profilu technik organizacji reklamy z 1c, 2d, 3c i 4a  wzięli udział w spotkaniu z fotografem Jerzym Polańskim i stylistką Anetą Załęcką.

Fotografia i marketing to jedne z zagadnień, których uczą się uczniowie kształcący się na specjalistów od reklamy. Wtorkowe zajęcia miały na celu pokazać im nieco inne spojrzenie na fotografię, a mianowicie na fotografię artystyczną.

To właśnie w takiej fotografii specjalizuje się Jerzy Polański, a Aneta Załęcka, jako fryzjerka i stylistka, przygotowuje modelki i sama staje przed obiektywem.

Jerzy Polański przekonywał uczniów, że warto poszukiwać swojej drogi w fotografii, sposobu patrzenia przez obiektyw. – Techniki fotografii może nauczyć się każdy, ale żeby odnieść sukces, trzeba mieć to coś. Warto poszukać dla siebie niszy – mówił.

Goście zwracali uczniom uwagę na istotę, tego, aby znaleźć swój sposób postrzegania świata i samego siebie. – Poza znajomością techniki ważne jest widzenie sercem – mówił Jerzy Polański, wymieniając jednocześnie kilka znanych nazwisk fotografii mogących służyć za źródło inspiracji.

Uczniowie mogli obejrzeć efekty pracy obojga gości, którzy organizują od sesje fotograficzne z udziałem mieszkanek Skarżyska na potrzeby wystawy „Mam na imię Kobieta”, która odbędzie się w marcu przyszłego roku. Sesje odbywają się w różnych miejscach Skarżyska, m.in. w Miejskim Centrum Kultury, Muzeum im. Orła Białego czy należącym do Anety Załęckiej Atelier Anett.